bezpečnostní fólie Brno

Fólie a tónování: lepší ochrana laku i autoskel

Cesta k lépe vypadajícímu vozidlu nemusí být tak komplikovaná, jak by se na první pohled mohlo zdát. Přesvědčí vás o tom oblíbené fólie a tónování autoskel. Jaké výhody vám autofólie přinesou?

Nový vzhled i větší komfort během chvilky

Snadnou cestou k výrazné proměně vozidla jsou autofólie, které jsou dostupné v mnoha typech, od lesklé, matné, polomatné přes perleťovou až po chromovanou a mnohé další. Neméně oblíbené jsou poslední dobou také ochranné čiré fólie, které jsou sice téměř nerozeznatelné, ale o to účinnější. Taková fólie totiž chrání zejména exponované části karosérie, které bývají často poškozeny, například při parkování, nakládání věcí, nastupování a podobně. Možná je nicméně ochrana celého vozidla, a nejen těch částí, které jsou k poškrábání nejnáchylnější. Tloušťka fólie se pohybuje v rozmezí 100–200 mikronů, takže opravdu není důvod k obavám, že by nějak narušila celkový vzhled vozidla.

Nedejte slunečním paprskům šanci!

A jaké jsou možnosti ochrany v případě oken? Zde stojí za zmínku speciální reflexní nebo absorpční fólie, které zadržují velkou část slunečního záření. Díky tomu je zaručena lepší barevná stálost interiérových prvků a stejně tak ochrana předmětů, které se nachází uvnitř vozidla. Taková ochrana je důležitá zejména v případě plastových prvků, které působením slunečního záření velmi rychle blednou. Omezeno by mělo být rovněž popraskání kožených detailů, které nejčastěji zdobí volant, řadicí páku a samozřejmě také sedadla. Ještě vyšší ochranu před slunečním zářením poskytuje převratná keramická fólie, která nepropustí až 93 procent tepelné energie. Ovšem z uživatelského hlediska je mnohem důležitější komfort, který fólie všem cestujícím poskytnou. Přehřívání interiéru je totiž značně omezeno, což je nedocenitelné zejména při cestování s malými dětmi. Tónování autoskel Brno má rozhodně smysl, ovšem pouze za předpokladu odborného provedení.

V rámci lepší ochrany nelze opomenout ani bezpečnostní fólie, které brání vniknutí cizích předmětů do vozidla, nebo dokonce rozbití skla. Bezpečnostní fólie Brno vás přesvědčí o výhodách takové ochrany vozidla.

Sdílet článek