Elektronická kniha: Pro a proti novému trendu

Určitě jste už slyšeli o elektronických knihách. Mnoho lidí vidí toto téma černobílé a buďto se tvrdě zastává jedné, nebo druhé strany.

Výhody eknih značně převažují. Elektronická kniha je levnější, lépe dostupná, rychleji ke koupi a v některých případech se lépe čte. Spousta autorů má elektronické knihy raději, než papírové, jelikož získávají větší provize a knihu si mohou propagovat a prodávat  i sami bez pomocí jakéhokoliv nakladatelství. Navíc nezáleží na tom , kolik knih máte, nezabírají žádné místo i když jich máte tisíce, což by u papírových knih u většiny lidí nešlo.

Nevýhody eknih jsou v tom, že pokud chcete opravdu kvalitně číst, je lepší si pořídit čtečku. Na PC, mobilech nebo tabletech není čtení nijak extra zdravé ani pohodlné. Čtečka stojí okolo 2-4 tisíc korun a pokud chcete jen jednu nebo dvě knížky, je to až moc velká investice. Taky je nutno přičíst, že elektronické knihy si nemůže vystavit na poličku jako doplněk, nicméně tyto výhody jsou oproti výhodám opravdu minimální.